World of Eternal Lands

O Świecie Fantasy


#1 2008-04-06 13:37:35

Dante06

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 3
Punktów :   

Powstanie Świata

Powstanie planety Dellur nie jest dokładnie znane. Gdy przybyli na nią pierwsi osadnicy planeta pod względem fauny i flory była identyczna jak nasza Ziemia przed tysiącami lat. Występowały na niej lądy, oceany, lasy, pustynie, wszystkie strefy klimatyczne, dzień oraz noc. Pierwszymi myślącymi istotami, które przybyły na Dellur było Trzech Demonicznych Władców- Xarag, Goron, Nerlugg.
Wygnani ze swych światów, na których nieustannie trwają Wojny o Tron, postanowili przejąć władze nad niezamieszkałą planetą. Wybrali akurat ją, ponieważ znajdował się na niej wyjątkowy, niezwykle rzadki i cenny surowiec xerinum przypominający wyglądem wulkaniczną magmę. Osoba o wielkiej sile magicznej mogła uzyskać z Xerinum najbardziej potężną moc- prawdziwe życie.

Offline

 

#2 2008-04-09 15:01:41

PromileKrk

Administrator

10075658
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 22
Punktów :   
WWW

Re: Powstanie Świata

Po namyśle z kumplem (Maćkiem, pewnie niedługo się tu zarejestruje ) wymyśliliśmy kilka żeczy i postanowiłem wyprowadzić inny pomysł.

Spróbuje wprowadzić kilka pomysłów i poprawek

Powstanie planety Dellur nie jest dokładnie znane. Gdy przybyli na nią pierwsi osadnicy planeta pod względem fauny i flory była identyczna jak nasza Ziemia przed tysiącami lat. Występowały na niej lądy, oceany, lasy, pustynie, wszystkie strefy klimatyczne, dzień oraz noc.

To mogło by zostać.
___________________

Pierwszymi myślącymi istotami, które przybyły na Dellur było Trzech Demonicznych Władców- Xarag, Goron, Nerlugg.

Co do tego... hmm.. można by zrobić że nie przybyło ich 3 tylko 6.
Każda z tych postaci zamieszkiwała jakiś plan. Od zawsze toczyli miedzy sobą wojny, spór o terytoria(plany) trwał wiekami. Aż doszło do nieuniknionego. Toczące bój postacie zeszły do planu materialnego uważając że to teren neutralny i tylko na jego obszarze uda sie któremuś z nich wygrać (w planach były nie niezniszczalne, tylko każde było tak potężne że pokonanie innego równało się z cudem). Na planie materialnym rozpoczęli kolonizacje swoich sługów którzy mieli walczyć dla nich i niszczyć armie wroga.
Np. że dobrzy zrobili ludzi krasnoludów gnomów niziołków a źli ich podobizny złe, a takze złe potwory takie jak orków itd...
Co do elfów to można by zrobić że przybyły one dopiero niedawno na Świat i zostały stworzone równocześnie co tamte rasy. i dopiero niedawno mroczni władcy "wydali" na Świat mroczny odpowiednik elfa a dla równowagi dobrzy stworzyli dobre elfy.. Dobrych jest mniej nisz złych ale te złe nie są tak widoczne na Świecie ponieważ zamieszkują Mroczne Krainy al Dobrych jest mało i trzymają się grupkami.

3 Dobrych ()
3 Złych ()
Uważam że każdy z twórców mógłby wymyślić jedną nazwę jest nas teraz pięciu i każdy zrobi tego "najwyższego" boga po swojemu. Opisze go i tak dalej... nazwie jakimś imieniem. (I jakby nim będzie)
Jeśli potwierdzicie ten pomysł rozpoczniemy zbieranie "zamówień" kto kim.

___________________________________________________________

. Wybrali akurat ją, ponieważ znajdował się na niej wyjątkowy, niezwykle rzadki i cenny surowiec xerinum przypominający wyglądem wulkaniczną magmę. Osoba o wielkiej sile magicznej mogła uzyskać z Xerinum najbardziej potężną moc- prawdziwe życie.

A nad tym trzeba pomyśleć...

Offline

 

#3 2008-04-09 20:18:34

Dante06

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 3
Punktów :   

Re: Powstanie Świata

No dobra ale wg. mnie rasy gnomy i niziołki są poprostu... nieco głupie. Wywalmy tych Demonów i niech każdy bóg reprezentuje rase. Przypuśćmy że wyglądałoby to tak:

PANTETON DOBRYCH: Bóg ludzi, krasnolódów + jeszcze jakiś np. tych na kształt jednorożców
ZŁYCH: Bóg demonów, orków + jeszcze jakiś np. nieumarli

Po tysiącach lat dojdzie rasa Elfów (z podziałem na dobrych i mrocznych) oraz 2 elfich bógów (dobry i zły). Co ty na to?

I taki motwy: Wszyscy ci bogowie na swoich materialnych planach byli nieśmiertelni. Każdy z nich jest obdażony niekiełznaną chęcią pokonania pozostałych. Po tysiącach lat bezowocnych starć zawarli Pakt w wyniku którego zeszli na Plan Materialny. Stworzyli tam swoje armię i zawiązali sojusz [podział na dobrych i złych].

Ostatnio edytowany przez Dante06 (2008-04-09 20:38:34)

Offline

 

#4 2008-04-12 22:23:17

PromileKrk

Administrator

10075658
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 22
Punktów :   
WWW

Re: Powstanie Świata

Hmm jakoś nie zabardzo mi sie to podoba... za małe zróżnicowanie co do wyboru wyznania.
Według mnie gnomy i niziołki są interesujące. Bardziej myślałem nad tym by zrobic tak jak rozmawialiśmy że w tą 6 nikt nie wierzy a ludzie i inne rasy oddają cześć bustwom "stworzonym" przez tamtą szóstkę.. a tą szustke wyznaja tylko zakony... i ta opcja z tymi artefaktami tezz byla niezła.

Na to że nie bedzie gnomów moge się zgodzić ale niziołki zostają...
Usuwając rase, przydało by się jakąś stworzyć. ;P


EDIT:
Czyli zgadzacie sie żeby było tak?:
6 bóstw nie ingerujących na świecie tworzą pomniejsze bóstwa i rasy.
Tych 6  schodzi do materialnego planu po to by sie wy zabijać i sprowadzić na świat dobro albo zło, jednak dwóch z nich (Neutralny) Chcąc by na Świecie zapanowała równowaga doszli do porozumienia z innymi. I wszyscy usadowili sie jako Bogów samych Bogów.

2 Dobrych
2 Neutralnych (JA )
2 Złych

Offline

 

#5 2008-04-18 12:50:05

Serlith

Forumowicz

Zarejestrowany: 2008-04-09
Posty: 1
Punktów :   

Re: Powstanie Świata

Hm... Może lepiej zrobić to tak, jak np. w Wiedźminie... Znaczy- po koniunkcji sfer (tak to nazywam) elfowie przybyli na ten akurat świat, z własnymi panteonami, magią i architekturą. No a sztywny podział na dobro i zło czasem sie nie sprawdza... Są odcienie szarości, i nawet najlepsi mają mroczną stronę natury... I odwrotnie, nawet ci zepsuci do szpiku kości mogą okazać dobroć.

...A tak w ogóle, to mój pierwszy post tutaj... witam. I mam nadzieję, że strona się rozrusza

Offline

 

#6 2008-04-18 21:47:04

PromileKrk

Administrator

10075658
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 22
Punktów :   
WWW

Re: Powstanie Świata

Witaj No ja też mam taką nadzieję... ;P

Hmm... to też podobnie jak w Faerunie (mi się wydaje).

Mnie też się widzi że podział na samo dobro i zło będzie sztywny dlatego... hmm... trzeba coś wymyślić.
Może w ogóle wykluczyć bogów nieingerujących i zrobić po prostu bogów nad którymi nikt nie ma władzy i które walczą między sobą? A co do elfów to.. Serlith całkiem nie zły pomysł, tylko trzeba go troszkę zmodyfikować żeby nie było identycznie jak w Wiedźminie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lek.pun.pl www.graficiarze.pun.pl www.bleacher.pun.pl www.avril.pun.pl www.skierniewicka-melina.pun.pl